Via Baltica

Via Baltica 2016 – smutny epilog

Via Baltica nie doszła do skutku. Z powodu przykrego zbiegu okoliczności oraz wyjątkowego pecha maszyna została uszkodzona i wróciła do sprawności po … 5 miesiącach. Read More »

Via Baltica 2016 – Pomysł

Pomysł narodził się chyba jeszcze przed wyjazdem dookoła Polski. Wtedy jednak wyjazd był zbyt ambitny, nie miałem tyle czasu, ale tez wystarczającego doświadczenia, a co najważniejsze nie znałem jeszcze Hondy wystarczająco dobrze.

Inspiracją była świetna wyprawa dookoła Bałtyku zrealizowana przez Wiktora Karczewskiego na WSK 125 rocznik ’79. Nie ukrywam że zaimponował i bardzo spodobał mi się ten dość odważny pomysł, z kilku zresztą względów. Przede wszystkim oczywiście motocykl – WSK trudno nazwać „Wielkim Podróżnikiem” ale ma w sobie wiele uroku powodowanego oczywiście przede wszystkim nostalgią i wspomnieniami czasów liceum. Miałem nawet podobną maszynę – WSK Lelek, czyli offroad’owa wersja WSK. Ponadto wyjazd był zrealizowany w stylu „przydrożnym” – noclegi na dziko, ogniska, żadnych wypasów. Wyprawa przez duże W, tak jak lubię. No i oczywiście sama trasa – nie ukrywam że polubiłem projekty w stylu „dookoła”. Read More »