BLOG

Via Baltica 2016 – Pomysł

Pomysł narodził się chyba jeszcze przed wyjazdem dookoła Polski. Wtedy jednak wyjazd był zbyt ambitny, nie miałem tyle czasu, ale tez wystarczającego doświadczenia, a co najważniejsze nie znałem jeszcze Hondy wystarczająco dobrze.

Inspiracją była świetna wyprawa dookoła Bałtyku zrealizowana przez Wiktora Karczewskiego na WSK 125 rocznik ’79. Nie ukrywam że zaimponował i bardzo spodobał mi się ten dość odważny pomysł, z kilku zresztą względów. Przede wszystkim oczywiście motocykl – WSK trudno nazwać „Wielkim Podróżnikiem” ale ma w sobie wiele uroku powodowanego oczywiście przede wszystkim nostalgią i wspomnieniami czasów liceum. Miałem nawet podobną maszynę – WSK Lelek, czyli offroad’owa wersja WSK. Ponadto wyjazd był zrealizowany w stylu „przydrożnym” – noclegi na dziko, ogniska, żadnych wypasów. Wyprawa przez duże W, tak jak lubię. No i oczywiście sama trasa – nie ukrywam że polubiłem projekty w stylu „dookoła”. Read More »

Dookoła Polski – pomysł

Chciałem pojechać daleko, daleko, naprawdę daleko. wiadomo droga jest celem. Ale trasa musi być, w końcu to cała przyjemność planować sobie drogę. Pierwszy pomysł to był kurs Świnoujście – Ustrzyki Górne. Maksymalnie prosta linia na skos Polski. Tylko przy takiej trasie zawsze pojawia się problem jak tu wracać. Tą samą drogą oczywiście bez sensu, jakkolwiek…też jakoś bez sensu. Read More »